جاذبه های بی نظیر شهر آمستردام هلند

شهر آمستردام با حدود چهار میلیون گردشگر در سال یکی از مراکز جذب توریست در اروپاست.

در این شهر موزه ها ،سالن های نمایش ،ساختمان های قدیمی از جمله کلیسای قدیمی با معماری چشم نواز زیادی وجود دارد. همچنین باغ ها و پارک های زیادی که در این شهر وجود دارد که زیبایی شهر را دو چندان کرده است.

و البته مهم ترین جاذبه ی این شهر کانال های آبی متعددی است که در کل شهر پراکنده شده اند و قایق سواری در آن ها می تواند تجربه ی فوق العاده ای به شمار آید.

در این مطلب می خواهیم نگاهی اجمالی به جاذبه های این شهر بیاندازیم :

جاذبه های دیدنی آمستردام :

کانال های شهری | Amsterdam’s Canals

این کانال ها که به قرن 17 و دوره رنسانس بر میگردند ،در ابتدا به دلایل اقتصادی ساخته شدند تا ترافیک آبی شهر را افزایش و تجارت را بهبود دهند.ام امروزه به عنوان مهم ترین جاذبه ی گردشگری آمستردام به شمار می آیند.

پارک وندلا | Vondelpark

پارک وندلا، بزرگترین پارک آمستردام است. در طول فصل تابستان، کارهای موسیقی و تئاتر، در تئاتر فضای باز پارک اجرا می شوند.

میدان سد | Dam Square

میدان سد که یکی از قدیمی ترین میدان های آمستردام است، با ساختمان های تاریخی از جمله کاخ سلطنتی احاطه شده است. یک بنای یادبود بلند در این میدان، به افتخار قربانیان جنگ جهانی دوم  ساخته شده است.

موزه ون گوگ

از دیگر مکان های دیدنی آمستردام می توان به میدان لیدز ،باغ گیاه شناسی دِ هورتوس بوتانیکاس ،بازار گل و منطقه بگینج هاف آمستردام اشاره کرد.

موزه های آمستردام :

موزه ون گوگ | VanGogh Museum

بیش از ۲۰۰ نقاشی، ۵۰۰ طراحی و ۷۰۰ نامه از ون‌گوگ یکی از معروف ترین نقاشان قرن نوزدهم است در این موزه گرد آوری شده است. این موزه از لحاظ بازدید در رتبه دوم موزه های هلند قرار دارد.

موزه ون گوگ

موزه ملی ریکس | The Rijksmusuem

این موزه که یکی از مهمترین موزه و جاذبه های کشور هلند است، بیش از ۱ میلیون اثر مهم را در خود جای داده است. این مجموعه عظیم شامل شاهکارهایی از شخصیت های بسیار معروفی نظیر ون گوگ، رامبرانت و ورمیر می باشد.

موزه ملی ریکس

موزه اشتدلیک آمستردام | Stedelijk Museum Amsterdam

موزه اشتدلیک آمستردام یکی از مهمترین موزه های هنر مدرن و معاصر در جهان می باشد. این موزه به طور مداوم آثار مهم جدید و قدیمی را به مجموعه اش اضافه می کند و در حال حاضر بالغ بر ۹۰ هزار اثر در آن وجود دارند.

موزه دریایی ،موزه فیلم چشم و موزه آن فرانک از دیگر موزه های مهم آمستردام هستند.

بناهای تاریخی آمستردام :

کاخ سلطنتی | Royal Palace

کاخ سلطنتی پیش از این شهرداری آمستردام بود، ولی حالا هر زمان که پادشاه به شهر می‌آید در این کاخ ساکن می‌شود. این کاخ دارای یکی از بهترین کلکسیون‌های مبلمان دنیاست. ازجمله شگفتی‌های دیگر این کاخ می‌توان به اتاق خزانه‌دار شهر که با شومینه‌ی مرمری و سقف نقاشی‌شده توسط کرنلیوس هولستین مزین شده است و سالن آلدرمن که حاوی نقاشی‌هایی از بول و فلینک است، اشاره نمود

کلیسای قدیمی | De Oude Kerk

د اود کرک که قدیمی ترین ساختمان در آمستردام می باشد، با تاریخ این شهر پیوند خورده است. کلیسا در اصل متعلق به مقامات کاتولیک آمستردام بود، اما توسط کالوینیست ها در زمان اصلاحات مصادره شد و تبدیل به یک کلیسای پروتستان شد. امروزه فعالیت های فرهنگی و مراسم مذهبی متعددی در این کلیسا برگزار می شود.

کلیسای جدید | Nieuwe Kerk

کلیسای جدید از سال ۱۸۱۴ کلیسای رسمی تاج‌گذاری پادشاهان هلند است. این کلیسا در قلب آمستردام و در کنار قصرسلطنتی در میدان دام قرار دارد. امروزه، میدان و کلیسا برای مناسبت‌های عمومی مانند برگزاری نمایشگاه‌های عتیقه و هنری به‌ کار می‌‌رود.

کلیسای غربی | Westerkerk

کلیسای غربی آمستردام در سال ۱۹۶۶، محل ازدواج ملکه‌ی سابق این کشور، ملکه بئاتریکس بوده است. این مکان معروف‌ترین کلیسای شهر است. این کلیسا در سال ۱۶۳۰ به سبک رنسانس ساخته شد. یکی‌ از ویژگی‌های غیرمعمول این کلیسا نقاشی‌های گوتیک خارجی و داخلی کلیساست.

پیام بگذارید