جاذبه های بی نظیر شهر برن سوئیس

شهر برن پایتخت سوئیس و یکی از شهر های زیبای این کشور است.

ساختمان های قدیمی با معماری فوق العاده و طبیعت بکر و زیبا و آب و هوای مطبوع ،شهر برن را به یکی از شهر های توریست پذیر کشور سوئیس تبدیل کرده است.

مکان های دیدنی شهر برن :

قسمت قدیمی شهر | The Old Town

قسمت قدیمی برن در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این قسمت با قرار گرفتن در محاصره آب‌های فیروزه‌ای رودخانه آره (Aare)، بسیاری از ویژگی‌های قرون وسطایی خود را حفظ کرده است. خیابان‌های سنگ فرش با پیاده‌روهای طاق‌دار که می توان مغازه‌ها، کافه‌ها، کتاب فروشی و رستوران‌های متعددی را در آن یافت، با وجود پل های متعدد ، مجسمه های قدیمی ، فواره ها و غیره مکان مناسبی برای گشت و گذار خواهد بود.

باغ گل رز | Rosengarten

اغ رز یکی از اماکن زیبای برن است. در این پارک ۲۲۰۰ مدل گل رز مختلف ، ۲۰۰۰ مدل گل سوسن و زنبق و ۲۸غیره وجود دارد. این باغ در سالهای ۱۷۶۵ تا ۱۸۷۷ به صورت خصوصی اداره می شد اما نهایتا در سال ۱۹۱۳ به عنوان پارک عمومی ورود را برای عموم آزاد کردند.

گورتِن | Gurten

اینجا یکی از محبوب ترین و آرامش بخش ترین مکان های شهر برن است. از یک طرف می توانید چشم انداز زیبایی به شهر داشته باشید و از طرف دیگر منظره ای زیبا رو به کوه های آلپ. مو توانید مسیرهای پیاده روی سبک و چمنزارهای سر سبز برای بالا رفتن از کوه استفاده کنید یا اینکه سوار قطار های آن شوید. در فصل زمستان نیز میتوانید از اسکی کردن در آنجا لذت ببرید.

گورتِن

بناهای تاریخی شهر برن :

کلیسای بزرگ برن | Bern Minster

یکی از معروف ترین ساختمان های برن کلیسای “سنت وینسنت” است. ساخت آن از سال ۱۴۲۱ شروع و تا سال ۱۸۹۳ به طول انجامید و مساحت آن نیز ۱۰۰ متر مربع است. نمای داخلی کلیسا بسار زیبا و چشم نواز است راهروی اصلی با پنجره‌هایی عظیم با شیشه‌های رنگی و محراب‌های متعدد در نمازخانه‌های جانبی خودنمایی می‌کند. پس از طی کردن ۲۵۴ پله به بالای برج می رسید، نماهایی خارق العاده از شهر را در پیش روی خود خود خواهید دید.

برج ساعت | Clock Tower

برج ساعت یکی دیگر از جاذبه های شهر است که قدمتی 800 ساله دارد این برج در ابتدا جزو استحکامات شهر بوده است. این برج 23 متر طول دارد که درست سه دقیقه قبل از هر ساعت، موجوداتی مکانیکی بیرون آمده و نمایشی کوچک اجرا می‌کنند و همچنین شما اجازه دارید به بالای برج رفته وشهر را از آنجا ببینید.

کاخ فدرال | Bundeshaus

ساختمان مجلس برن به سبک رنسانسی ساخته شده است. بلوک مرکزی گنبدی شکل، دو عدد از تالارهای مجلس سوئیس، مکان نشست‌های شورای ملی و شورای دولت‌ها را در خود جای داده است.

کاخ فدرال

موزه های شهر برن :

موزه هنر | Kunstmuseum

این موزه هنری بنسبتا بزرگ محل نگهداری بیش از 51 هزار نقاشی، مجسمه، طراحی، چاپ، عکس و فیلم بوده و قدیمی‌ترین موزه هنر سوئیس محسوب می‌شود که در سال ۱۸۷۹ ساخته شده است.

موزه هنر

موزه تاریخی برن | The Historical Museum

اشیا این موزه حدود نیم میلیون شیء از عصر سنگ تا زمان سلت‌ها، رومی‌ها، قرون وسطی، عصر ناپلئون و قرون ۱۹ و ۲۰ هستند. همچنین موزه انیشتین نیز در در ساختمان 130 ساله این موزه قرار دارد.

پیام بگذارید