بهترین دانشگاه های شهر پاریس

پاریس علاوه بر اینکه شهر بسیار زیبا و مفرحی است یکی از شهر های مهم جهان در زمینه تحصلات دانشگاهی نیز هست. دانشگاه های این شهر همواره دارای رتبه های برتری در جهان بوده اند.

بر همین اساس قصد داریم مهم ترین دانشگاه های این شهر را مورد بررسی قرار دهیم :

پاریس تک | Paris Tech

پاریس تک یک مجموعه ی تازه تاسیس که در سال 2007 آغاز به کار کرده و هم اکنون به یک دانشگاه برتر تبدیل شده است. با وجود 11 دانشگاه این مجموعه تقریبا تمام رشته های مهندسی را دارد. و در پاریس، نانسی، مون پلیه و کلرمون نیز شعباتی دارد.

پاریس تک

2- دانشگاه پلی تکنیک | École Polytechnique

یک دانشگاه دولتی است که در سال 1764 تاسیس شده است. این دانشگاه در زمینه مهندسی بسیار شناخته شده است. این دانشگاه در حومه جنوب پاریس قرار دارد و حدود 3 هزار دانشجو نیز دارد.

دانشگاه پلی تکنیک

3- مدرسه عالی نرمال | École Normale Supérieure

در یال 1794 تاسیس شد و ابتدا هدف آن تربیت اساتید بود اما امروز محققان و مدیرا دولتی را نیز تربیت می کند. در میان فارغ التحصیلان این مدرسه 13 جایزه نوبل هستند. این موسسه اکنون جزو 40 دانشگاه برتر جهان است.

مدرسه عالی نرمال

4- دانشگاه پانتئون-سوربن | Pantheon-Sorbonne University

در سال 1971 از دانشگاه سوربن جدا شد و اکنون حدود 40 هزار دانشجو دارد. رشته های تحصیلی در این دانشگاه عبارتند از : علوم اقتصادی و مدیریت، علوم انسانی، علوم حقوقس و اجتماعی.

دانشگاه پانتئون-سوربن

5- دانشگاه پانتئون-آسا | Universite Panthéon-Assas

یکی از دانشگاه های سوربن که در سال 1971 از این دانشگاه جدا شد هم اکنون حدود 18 هزار دانشجو دارد و دو رئیس جمهور و چهار نخست وزیر این کشور از فارغ التحصیلان این دانشگاه بوده اند و رشته حقوق یکی از رشته های اصلی در این دانشگاه است.

دانشگاه پانتئون-آسا

6- دانشگاه پاریس سود | University of Paris-Sud

پاریس سود در حومه جنوبی شهر پاریس قرار دارد و از معتبر ترین دانشگاه های فرانسه و اروپا به ویژه در زمینه علوم و ریاضیات محسوب می شود. هم اکنون حدود 27 هزار دانشجو در این دانشگاه درس می خوانند.

دانشگاه پاریس سود

7- دانشگاه پیر و ماری کوری | Pierre and Marie Curie University

یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی که در سال 1971 از دانشگاه سوربن جدا شد و هم اکنون بهترین دانشگاه فرانسه در زمینه پزشکی و بهداشت محسوب می شود.

دانشگاه پیر و ماری کوری

پیام بگذارید