10 جاذبه ی مهم شهر بارسلون

شهر بارسلون با قرار گیری در شرق سواحل اسپانیا و معماری خاص و جاذبه های زیاد گردشگری همواره مقصد مهم گردشگری در جهان بوده است.

در زیر 10 جاذبه ی مهم این شهر را قرار داده ایم :

 

1- پارک گوئل | Park Güell

پارک گوئل یکی از منحسر به فرد ترین  پارک‌های عمومی در دنیا به حساب می‌آید و طراحی این پارک بین سال های 1900 تا 1914 توسط آنتونی گائودی، معمار مشهور اسپانیایی انجام شد. قرار بود این پارک به شکل یک مجموعه‌ی مسکونی باشد که عملی نشد.

از تراس های گوئل می توان نمایی 360 از دریا و شهر بارسلون را مشاهده کرد.

پارک گوئل

2- کلیسای ساگرادا فامیلیا | Sagrada Família

ساگرادا فامیلیا مشهور ترین جاذبه ی شهر بارسلون محسوب می شود که آنتونی گائودی مشهور ساخت آن را در سال  ۱۸۸۴  آغاز کرد و بعد از ۴۲ سال تلاش در ۱۹۲۶ از دنیا رفت؛ در حالیکه هنوز هم نتوانسته بود آن را تمام کند. قرار است که در سال ٢٠٢٦ هم‌زمان با صدمین سالگرد درگذشت گائودی، ساخت این کلیسا به پایان برسد. . این کلیسا  در تمام شهر دیده می‌شود. تعداد زیادی مجسمه که زندگی مریم مقدس و مسیح را به تصویر کشیده‌اند نمای بیرونی ساگرادا را تشکیل می دهند. این بنا جزو میراث فرهنگی یونسکو نیز هست.

کلیسای ساگرادا فامیلیا

3- ورزشگاه نیوکمپ | Camp Nou

ورزشگاه نیوکمپ از سال ۱۹۵۷ میزبان بازی های خانگی تیم بارسلونا است. این استادیوم به عنوان بزرگ‌ترین ورزشگاه در اروپا شناخنه می شود و 98 هزار نفر را هم در خود جایی می دهد موزه ی تیم بارسلونا نیز در کنار این ورزشگاه فرار دارد که یکی از موزه های پر بازدید شهر بارسلون است.

ورزشگاه نیوکمپ

4- کلیسای سانتا ماریا دل مار | Santa Maria del Mar

کلیسای سانتا ماریا دل مار، یکی از بهترین نمونه‌های سبک گوتیک به حساب می‌آید و ظاهر ساده‌ی داخل این بنا، جذابیت آن را بیشتر به نمایش می‌گذارد. پنجره‌های رنگی و برج‌های هشت ضلعی این کلیسا به جذابیت این کلیسا افزوده است.

کلیسای سانتا ماریا دل مار

5- محله گوتیک | Barri Gotic

محله گوتیک قدمتی ۲ هزار ساله دارد و هنوز هم آثاری از بناهای باستانی و قرون وسطایی در آن دیده می‌شود. شاهکار معماری گوتیک، کلیسای قرون وسطی در “مونت تابور ” قرار دارد و بلندترین نقطه در مرکز شهر است.

محله گوتیک

6- کازا میلا | casa milà

این ساختمان شاهکار دیگری از آنتونی گائودی است که بین سال های 1905 تا 1910 این ساختمان را برای خانواده سرشناس میلا طراحی کرد. دودکش های این ساختمان شبیه مجسمه ها و اشکال انتزاعی هستند که به جذابیت این بنا افزوده اند.

کازا میلا

7- کازا باتیو | Casa Batlló

کازا باتیو شاهکاری دیگر از آنتونی گائودی است که یکی از عجیب‌ترین ساختمان‌های مسکونی اروپا که در ۱۹۰۴ طراحی و ساخته شده است. این خانه با تراس‌ها و پنجره‌های منحنی‌شکلش طراحی خلاقانه و فوق‌العاده‌ای دارد؛ در ساخت آن حتی از یک خط راست هم استفاده نشده که ریشه در همان علاقه‌ ذاتی گائودی به موج و انحنا دارد.

کازا باتیو

8- مونت جوییک | Montjuïc

مونت برای نمایشگاه بین‌المللی ۱۹۲۹ توسعه یافته و موزه‌هایی مانند موزه‌ی ملی هنر کاتالان، موزه‌ی باستان‌شناسی و موزه‌ی نژادشناسی  در این مکان زیبا قرار دارد.

از روی پله‌های این موزه نمای شهر خیره‌کننده است. تماشای نمایش نور و موسیقی فواره این مکان نیز تجربه ی زیبایی خواهد بود.

مونت جوییک

9- تیبیدابو | Tibidabo

تیبیدابو در ارتفاع ۵۱۲ متری شهر قرار گرفته  که می توان نمای زیبایی از شهر بارسلونا را  از این ارتفاعات مشاهده کرد. کلیسای “ساگرات کور” هم در این منطقه قرار گرفته است. در این مکان چند پارک تفریحی نیز وجود دارد.

10-  خیابان لاس رامبلاس | Las Ramblas

معروف‌ترین و شلوغ‌ترین خیابان بارسلونا که به میدان کاتالونیا در مرکزی‌ترین نقطه‌ شهر منتهی می‌شود. وجود سالن های تئاترها و مراکز فرهنگی با معماری خیره کننده، کافه ها و مغازه های فراوان از جذابیت های این خیابان است.

خیابان لاس رامبلاس

پیام بگذارید