12 جاذبه ی اصلی شهر پاریس فرانسه

پاریس دارای گنجینه های هنری و معماری زیادی است ،که این شهر را به گردشگرپذیر ترین شهر دنیا تبدیل کرده است.

همچنین از لحاظ زیبایی طبیعی با وجود درختان زیاد در شهر و عبور رود سن از میان شهر ،پاریس را به شهری بی مانند تبدیل کرده است.

پاریس دارای جاذبه های گردشگری بی شماری است که ما قصد دلریم ده مورد از بهترین های آنها را در این جا بر شماریم :

1- کلیسای سکره کُر | Sacré-Cœur

کلیسای سکره کر معماری بسار زیبا و بی نظیر در بالاترین نقطه شهر پاریس قرار گرفته و بنای سفید و باشکوهش از فاصله بسیار دور هم قابل مشاهده است.  ساخت این کلیسا در سال ۱۸۷۵ آغاز شده است و تکمیل آن تا پس از جنگ جهانی اول و تا سال ۱۹۱۹ طول کشیده است.

2- خیابان شانزلیزه | Avenue des Champs-Élysées

خیابان شانزلیزه یکی از محله‌های اعیان‌نشین و از خیابان‌های اصلی شهر پاریس به‌شمار می‌آید. شانزلیزه‌ با کافه‌های معروف تراس‌‌دار و فروشگاه‌ها و سالن‌های تئاتر مجللی که دارد، هر سلیقه‌ای را به خود جذب می‌کند. طاق پیروزی در انتهای غربی خیابان قرار دارد.

3- کلیسای نوتردام پاریس | Notre-Dame de Paris

 نوتردام پاریس یکی از بهترین نمونه های معماری گوتیک در فرانسه است و در طول ۹۰۰ سال شاهد رویدادهای تاریخی زیادی بوده است. رمان مشهور ویکتور هوگو به نام گوژپشت نوتردام در همین کلیسا اتفاق می افتد.

4- موزه لوور | The Louvre

سالانه بیش از 7.5 میلیون نفر از سراسر دنیا به این مکان می‌آیند تا علاوه بر بازدید از معماری بی‌نظیر ساختمان آن، از 38،000 آثار مختلف آن نیز دیدن کنند. لوور به نوعی پربازدیدترین موزه ی دنیاست.

5- باغ های لوکزامبورگ | Luxembourg Gardens

این باغ بیشتر با چمن‌های سرسبز، باغچه‌های گل‌کاری شده، «فواره‌ی مدیچی» و مسیر پیاده‌روی‌اش شناخته می‌شود که درختان، دور تا دورش را احاطه کرده‌اند. این باغ در قرن 17 میلادی به دستور ملکه <<ماری مدیچی>> طوری طراحی شده که به کاخ پیتی و باغ‌ های بوبولی در فلورانس شباهت داشته باشند.

6- طاق پیروزی | Arc de Triomphe

طاق پیروزی یکی از زیباترین بناها و جاذبه های گردشگری پاریس است. این بنا در سال ۱۸۰۶ به دستور ناپلئون و برای پیروزی ارتشش در جنگ آسترلیتز ساخته شده است. طاق پیروزی بزرگ ترین طاق پیروزی در سرتاسر دنیاست و ساخت و تکمیل آن ۳۰ سال طول کشیده است.

7- کلیسای سن شاپل | Sainte-Chapelle

این کلیسا که قدمتی 700 ساله دارد به دستور پادشاه لویی نهم در سال 1238 شروع به ساخت شد. پنجره های زیبای این کلیسا که به قرن 13 میلادی بر میگردند با طراحی زیبای خود گردشگران را مجذوب خود می کنند.

8- گورستان پرلاشز | Père Lachaise Cemetery

پرلاشز نام گورستانی قدیمی در شهر پاریس است که بسیاری از شخصیت های مشهور پاریسی و خارجی در آن دفن شده اند.

9- سردابه زیر زمینی کاتاکومب | Catacombs de Paris

از مرتفع ترین نقطه شهر پاریس وارد یکی از عمیق ترین و شگفت انگیزترین مکان های پاریس می شویم. کاتاکومب پاریس از راهروها و دالان های متعددی تشکیل شده و روزگاری به عنوان گورستان زیرزمینی کاربرد داشته است. کاتاکومب در سال ۱۷۳۸ ساخته شده و از قرن نوزدهم به عنوان جاذبه گردشگری به روی عموم مردم باز شده است. تخمین زده می شود که اسکلت حدود ۶ میلیون نفر در کاتاکومب وجود داشته باشد.

10- کانال سنت مارتین | Saint-Martin canal

کانال سنت مارتین بین سال 1802 تا 1825 کنده شده و حدود 4.6 کیلومتر طول دارد. این کانال امروزه از جاذبه های زیبای پاریس به شمار می آید.

11- برج ایفل | Eiffel Tower

این برج بلندمرتبه و آهنی در سال ۱۸۸۹ در میدان شان دو مارس برای نمایشگاه جهانی ساخته شد و یکی از مشهورترین بناهای دنیا است. برج ایفل ۳۲۴ متر ارتفاع دارد و بلندمرتبه ترین سازه در پایتخت فرانسه است. ساخت برج ایفل بیش از ۲ سال طول کشیده است و کل برج بیش از ۱۰ هزار تن وزن است. برج ایفل تقریبا از همه جای شهر پیداست. سالانه بیش از 8 میلیون نفر از ایفل دیدن می کنند.

12- باغ تویلری | Tuileries Garden

دستور ساخت این باغ را ملکه «کاترین مدیچی» در سال 1564 میلادی صادر کرده بود و در دوران انقلاب فرانسه بر روی مردم باز گذاشته شد.

از دیگر جاذبه های شهر می توان به خیابان رو دِس مارتیز ،بنیاد لویی ویتن ،موزه دورسی ،باغ های پله رویل و میدان وژ اشاره کرد.

پیام بگذارید