5 دانشگاه اصلی شهر ونکوور

ونکوور علاوه بر جاذبه های فوق العاده طبیعی و آب و هوای معتدل و مطبوع، همواره بین 5 شهر دنیا با بهترین کیفیت زندگی بوده است. دانشگاه های ونکوور جزو مقاصد دانشجویان خارجی در کانادا به شمار می روند.

تحصیل در این شهر با شرایط منحصر به فرد و وجود دانشگاه های با کیفیت و خوب، می تواند تجربه ی فوق العاده ای باشد :

در زیر پنج تا از بهترین دانشگاه های ونکوور را بر می شماریم :

1- دانشگاه فریزر والی | University of the Fraser Valley

دانشگاه فریزر والی در دره ی فریزر در شرق ونکوور قرار دارد. این دانشگاه که دانشگاهی دولتی محسوب می شود در سال 1974 تاسیس شده است و هم اکنون حدود 15 هزار دانشجو دارد.

دانشگاه فریزر والی

2- دانشگاه کانادا وست | University Canada West

کانادا وست در مرکز شهر ونکوور قرار دارد و در سال 2005 تاسیس شده است. این دانشگاه برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در زمینه تجارت و مدیریت ارائه می دهد.

دانشگاه کانادا وست

3- دانشگاه سیمون فریزر | Simon Fraser University

دانشگاه سیمون فریزر در سال 1965 تاسیس شد و هم اکنون حدود 30 هزار دانشجو دارد. این دانشگاه دارای سه پردیس برنابی (اصلی)، سوری و ونکوور است. پراصلی آن (برنابی) در 20 کیلومتری مرکز ونکوور قرار دارد.

دانشگاه سیمون فریزر

4- دانشگاه بریتیش کلمبیا | University of British Columbia

دانشگاه بریتیش کلمبیا یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که مراکز اصلی آن درشهرهای ونکوور و کلوویا است. این دانشگاه در سال 1908 تاسیس و حدود 70 هزار دانشجو دارد. این دانشگاه همچنین جزو سه دانشگاه برتر کانادا محسوب می شود.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

5- دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن | Kwantlen Polytechnic University

پلی تکنیک کوانتلن  تنها دانشگاه پلی تکنیک کانادا است. این دانشگاه دارای پردیس هایی در نیوتن ، ریچموند ، کلورودیل ، والی و لنگلی است که در منطقه مترو ونکوور قرار دارد.

کوانتلن در سال 1981 تاسیس شده و هم اکنون 20 هزار دانشجو دارد.

دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن

پیام بگذارید