8 جاذبه های دیدنی لندن

لندن پایتخت بریتانیا و یکی از شهر های مهم در جهان است .این شهر با قدمتی دوهزار ساله دارای بناهای تاریخی زیادی است همچنین از نظر طبیعی با عبور رودخانه تایمز از میان آن زیبایی دو چندانی به آن داده است.

در اینجا برخی از جاذبه های زیبای لندن را برمی شماریم :

1- کاخ باکینگهام | Buckingham Palace

کاخ باکینگهام اقامتگاه ملکه در لندن است اینجا یکی از معدود کاخ‌های سلطنتی است که هنوز هم مورد استفاده واقع می‌شود. . در این کاخ ۷۷۵ اتاق عظیم وجود دارد که شامل   ۱۹ اتاق‌ مجلل و خیره‌کننده است . این اتاق‌های باشکوه با ارزشمندترین گنجینه‌های مجموعه سلطنتی شامل نقاشی‌هایی از «رامبراند»، «روبَنس» و «وان دایک» تزئین شده‌اند. کاخ طی ماه‌های تابستان به روی گردشگران باز است.

2- چرخ و فلک لاندن آی | London Eye

این چرخ و فلک یکی از معروف ترین جاذبه های لندن است. از بالای این چرخ و فلک می توانید مناظر خیره کننده ی شهر لندن را ببینید. در کابین این سازه 10 تنی به طور متوسط 25 نفر جای می گیرد.

3- وست مینستر | West Minster

به نوعی قطب سیاسی لندن است پارلمان بریتانیا در کاخ وست‌مینستر قرار دارد. برج ساعت بیگ بن (Big Ben) معروف نیز در ضلع شمال شرقی ساختمان پارلمان قرار دارد و زنگ آن راس هر ساعت به صدا در می آید. کلیسای وست‌مینستر نیز یکی دیگر از جاهای دیدنی لندن است که در این محله قرار دارد و تقریبا هر روز پذیرای عموم است.

4- هاید پارک | Hyde Park

پارک هاید لندن به مساحت ۳۵۰ هکتار، بزرگ‌ترین فضای روباز پایتخت انگلیس است و از سال ۱۶۳۵ مقصد گردشگران محسوب می‌شود. . یکی از برجسته‌ترین مکان‌های این پارک، سرپنتین‌ است، دریاچه‌ای که در قرن ۱۸ ساخته شده و برای شنا و قایق‌رانی از آن استفاده می‌شود. 

5- برج لندن | Tower of London

این برج قدمتی 900 ساله دارد که اکنون به روی عموم باز است و در آن به عنوان یک کاخ سلطنتی، زندان، محل اعدام، خزانه، باغ وحش و حتی انبار مهمات آشنا می‌شوید.

برج لندن

6- خیابان آکسفورد | Oxford Street

خیابان آکسفورد با داشتن فروشگاه‌های بزرگ و شیک یکی از خیابان‌های معروف برای خرید کردن است. حال‌وهوای این خیابان هنگام کریسمس بسیار جذاب و دیدنی است.

7- موزه بریتانیا | Britain Musuem

یکی از بهترین کلکسیون‌های آثار باستانی دنیا است. که بیش از ۱۳ میلیون مصنوعات دنیای باستان را به نمایش گذاشته است.

8- پل تاور بریج | Tower Bridge

این پل بر روی رود تایمز قرار دارد و از نوع پل متحرک معلق است. این پل در روز ۳۰ ژوئن سال ۱۸۹۴ توسط شاهزادگان ولز رسما افتتاح شد و چون در نزدیکی برج لندن قرار دارد نام آن را تاور بریج گذاشتند. این پل از زیبارین پل های لندن به شمار می آید.

از دیگر آثار مهم در لندن می توان به هردوز، خیابان باند، میدان لستر، محله چینی ها و پارک همپستید هیث اشاره کرد.

پیام بگذارید