8 جاذبه ی مهم گردشگری در نیویورک

نیویورک یکی از سرزنده ترین شهر های جهان است و دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است. که همواره یکی از مقاصد اصلی گردشگری در جهان و به نوعی پایتخت سیاسی و اجتماعی و اقتصادی جهان است .

در زیر قصد داریم 8 جاذبه مهم نیویورک را بر شماریم :

 

1- میدان تایمز | Times Square

میدان تایمز سالانه با 39 میلیون گردشگر پربازدید ترین جاذبه ی گردشگری در جهان است. چراغ های بی شمار و تلویزیون و بنر های بزرگ تبلیغاتی از ویژگی های خاص این میدان هستند. همچنین مراکز خرید، فروشگاه ها،مراکز سرگرمی و ریتوران های زیادی در این میدان وجود دارند.

میدان تایمز نیویورک

2- پل بروکلین | Brooklyn Bridge

یکی از قدیمی ترین پل های معلق در آمریکا و جهان است. ساخت این پل حدود 13 سال به طول انجامید و در سال 1883 افتتاح شد و بروکلین را به منهتن متصل می کرد. این پل که بر روی رودخانه شرق ساخته شده است. پل بروکلین همچنین تا سال 1903 طولانی ترین پل در جهان محسوب می شد.

پل بروکلین

3- خیابان پنجم | Fifth Avenue

این خیابان یکی از گرانترین خیابان های دنیا محسوب شده و در آن فروشگاه های بسیار سطح بالا به ویژه در حد فاصل خیابان چهل و نهم تا پنجاه و نهم وجود دارد.  بخشی از این خیابان از کنار پارک مرکزی نیویورک می‌گذرد که این بخش عمدتا مسکونی بوده و خانه های مجللی در آن قرار گرفته اند. تعداد زیادی کلیسا و خانه های تاریخی نیز در این خیابان قرار دارند. در فاصله خیابان های هشتاد و دوم تا صد و چهارم نیز چند موزه و گالری قرار دارند.

4- پارک مرکزی | Central Park

سنترال پارک یا پارک مرکزی با مساحت ۳۴۲ هکتار، بزرگ‌ترین و پربازدیدترین پارک نیویورک به‌شمار می‌رود و در منهتن قرار دارد. این پارک در سال ۱۹۶۲، به‌عنوان نماد تاریخی ملی آمریکا ساخته شد. قرار گیری این پارک در میان ساختمان های بلند منهتن جلوه ی ویژه ای را به نیویورک داده است.

5- ساختمان امپایر استیت | Empire State Building

این ساختمان با 443 متر طول و 102 طبقه دارد که در سال 1931 ساخته شد و تا سال 1972 پیش از ساخته شده برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی بلند ترین ساختمان جهان محسوب می شد.

در یک روز صاف آفتابی از بالای طبقه 102 ایت ساختمان میتوانید شهر های نیویورک، نیوجرسی، کانتیکت، ماساچوسِت و پِنسلوانیا را تماشا کنید.

ساختمان امپایر استیت

6- مجسمه آزادی | Statue of Liberty

مجسمه آزادی با ۹۳ متر ارتفاع بین سال‌های ۱۸۷۵ تا ۱۸۸۴ میلادی توسط فرانسه ساخته و به ایالات متحده هدیه داده شد.

این مجسمه در 350 تکه  به صورت مجزا طراحی و سپس برای سرهم بندی به آمریکا منتقل شد.

مجسمه آزادی

7- موزه هنر مترو پولیتن | The Metropolitan Museum of Art

بزرگترین موزه هنر در ایالات متحده آمریکا و یکی از بزرگترین موزه های هنر در سراسر جهان بوده و مجموعه ای بی نظیر از آثار ارزشمند در آن به نمایش گذاشته می شود. این موزه به عنوان یکی از پر بازدید ترین موزه های شهر شناخته شده و شما می توانید در آن با برخی از ارزشمند ترین آثار هنری خلق شده در سراسر جهان روبرو شوید. در این موزه آثار هنری تاریخ ۵ هزار ساله بشر از دوران پیش از تاریخ تا عصر حاضر به نمایش گذاشته شده است.

8- خیابان برادوی | Broadway Avenue

اوج فعالیت های تئاترآمریکایی در این بخش انجام می شود و شهرت آن هم بیشتر به خاطر اجراهای متعددی است که اینجا برگزار می شود. در اینجا می توان آخرین نمایش های کلاسیک در حال اجرا را تماشا کرد.

” تئاتر برادوی ” یکی از معروف ترین تئاتر های دنیا نیز در این خیابان قرار دارد.

خیابان برادوی

پیام بگذارید